Stomatologia zachowawcza

Leczenie próchnicy zębów oraz przywrócenie zębom naturalnego wyglądu i piękna.
Najnowocześniejszy sprzęt w jaki została wyposażona Poliklinika posłuży do wczesnego
wykrycia ognisk próchnicowych.

Lekarze Tarabuła – Dent w trosce o Państwa zdrowie zapewnią leczenie próchnicy zębów technikami minimalnie inwazyjnymi przy użyciu nowoczesnego sprzętu z czynną asystą wykwalifikowanego personelu, by wizyta przebiegała w sposób sprawny i w komfortowych warunkach.

Do każdego etapu leczenia zapewniamy Państwu znieczulenie miejscowe.

WSKAZANIA – uczulamy aby nie lekceważyć takich objawów jak:

  • wrażliwość na zimno i ciepło oraz słodki i kwaśny smak
  • tkliwość przy żuciu lub szczotkowaniu
  • przykry zapach z ust
  • ból zębów

STOSOWANE ROZWIĄZANIA

Nieleczona próchnica wielokrotnie prowadzi do utraty zęba. Dlatego tak ważne jest zapobieganie oraz leczenie już powstałej.
W zależności od głębokości i rozległości próchnicy stosujemy następujące rozwiązania:
stosowanie preparatów fluorowych takie jak żele i lakiery (reminalizujące szkliwo i zębinę), oraz metody inwazyjne – opracowanie i wypełnienie ubytków popróchnicowych materiałem kompozytowym.
Współczesne opracowywanie ubytków nie powinno być kojarzone z bólem. Dzięki zastosowaniu komputerowego znieczulenia The Wand oraz bezbolesnych metod usuwania zniszczonych próchnicowo tkanek zęba, przy pomocy piaskarki abrazyjnej i lasera, pacjent nie odczuwa bólu.

PRZEBIEG LECZENIA

Metody bezinwazyjne charakteryzują się tym, iż powinny być wykonywane systematycznie, w określonych odstępach czasu. Wypełnienie kompozytowe wykonywane jest w naszych gabinetach w czasie jednej wizyty. Znieczulenie pacjenta jest opcjonalne, zależne od jego woli. Najczęściej pacjenci wybierają bezbolesne, komputerowe znieczulenie the Wand, które zapewnia wysoki komfort w trakcie całego leczenia.

ZALECENIA PO LECZENIU – INSTRUKCJE DLA PACJENTA

Po zabiegach bezinwazyjnych (lakierowaniu, fluoryzacji) zaleca się by nie spożywać pokarmów i napojów przez godzinę. Należy zachować szczególną ostrożność po leczeniu w znieczuleniu. W związku z działaniem znieczulenia nawet do dwóch godzin po zabiegu, prosimy uważać by nie nagryźć warg lub nie oparzyć się gorącym posiłkiem bądź napojem.