Wybielanie zębów

Zęby ciemnieją na skutek działania na nie substancji barwiących zawartych w takich produktach jak: kawa, herbata, papierosy, wino, jagody, barszcz oraz wiele innych. Niestety zęby ciemnieją również z wiekiem a część z nas rodzi się z ciemnymi zębami. Profesjonalny zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym pozwala uzyskać oczekiwany przez nas odcień bieli.

WSKAZANIA

Zabiegowi wybielania może poddać się każdy pacjent, który nie jest zadowolony ze swojego koloru zębów.

Przeciwwskazaniem do zabiegu może być silna nadwrażliwych zębów, ubytki próchnicowe i stany zapalne w obrębie jamy ustnej. Nadwrażliwość skutecznie i szybko likwidujemy. Po tygodniowej kuracji niwelującej nadwrażliwość możemy przystąpić do zabiegu wybielania.

STOSOWANE ROZWIĄZANIA

Obecnie na rynku dostępny jest szeroka gama produktów do wybielania zębów. Jednak większość z nich to nieskuteczne lub wręcz niszczące nasze szkliwo metody.
Najbardziej skuteczny, bezpieczny i pewny sposób to profesjonalne wybielanie przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym. Są to:

  • środek silnie wybielający- specjalny proszek – stosowany w przypadku, gdy pacjent oczekuje wybielania koloru zębów o ponad 5 odcieni
  • żel wybielający stosowany w przypadku, gdy pacjent oczekuje wybielenia koloru zębów od 2-5 odcieni
  • specjalny żel odświeżający efekt wybielania – efekt wybielania utrzymuje się przez całe życie pod warunkiem, że stosujemy się ściśle do zaleceń po zabiegu. W przeciwnym razie zęby mogą nieznacznie zmienić swój kolor. W takiej sytuacji polecamy bezpieczny zabieg odświeżający efekt wybielania.

PRZEBIEG LECZENIA

Zabieg wybielania trwa niecałe 45 minut, po których upływie nasze pacjenci na nowo mogą cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Lekarz izoluje zęby od dostępu śliny przy pomocy światło utwardzalnych osłonek, którymi pokrywa dziąsła, a następnie nakłada środek wybielający na powierzchnie zębów. Przy użyciu lampy materiał wybielający jest aktywowany. Dzięki użyciu zimnego światła nie dochodzi do nieprzyjemnych podrażnień zębów w trakcie wybielania i po jego zakończeniu, a zabieg jest w pełni bezpieczny dla naszych pacjentów. Nasze pacjenci na nowo mogą się cieszyć śnieżnobiałym uśmiechem. Jeśli po kilku latach zęby lekko ściemnieją wystarczy użyć pasty wybielającej, wykonać piaskowanie zębów lub poddać się zabiegowi odświeżający efekt wybielania, który jest bardzo efektowny i korzystny finansowo dla pacjenta.

ZALECENIA PO LECZENIU – INSTRUKCJE DLA PACJENTA

Po zabiegu wybielania, przez 72 godziny obowiązuje tzw. “biała dieta”, co oznacza, że pacjent nie powinien spożywać pokarmów i napojów barwiących zęby, takich jak np. kawa, herbata, czerwone wino, cola, soki owocowe, czerwone buraczki itp. Należy pamiętać, że 72 godziny “białej diety” to bezwzględne minimum. Idealnym okresem czasu, zalecanym przez naszych stomatologów jest 7 dni. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia, na co najmniej 2 doby, gdyż jest to czas, kiedy szkliwo zębów jest najbardziej narażone na ponowne wchłonięcie barwników.

Prosimy o zachowanie szczególne ostrożności w trakcie spożywania gorącego oraz bardzo zimnych pokarmów i napojów, ze względu na wzmożoną nadwrażliwych zębów.